14 Eylül 2016 Çarşamba

Tesettür Giyim Modacılarının Şal Bağlama Stilleri

Esra Seziş Kiğılı şal bağlama stilleri
Son yıllarda özellikle şehirli kadınların en çok tercih ettikleri baş örtüsü olan şal, farklı ve kolay bağlama şekilleriyle hanımlara büyük kolaylık sağlarken çok daha şık ve estetik bir görünüm elde etmelerine yardımcı oluyor. Peki en güzel şal nasıl bağlanır? Bu sorunun cevabını ünlü tesettür giyim tasarımcılarının şal bağlama stillerini inceleyerek bulmaya çalıştık.

Stil belirlemenin en kolay yolu bu işi meslek haline getirmiş ve moda ve stil hayatlarının parçası haline gelmiş insanları takip etmek ve bize uyan tarzları kendimize uygulamaktır. Bu nedenle bundan sonra moda ve stil sahibi kadınların takipçisi olacağız ve en güzel tarzları siz okuyucularımızla paylaşacağız. Bu gün tesettür giyimin ünlü moda tasarımcılarının ve stil danışmanlarının şal bağlama stillerini sizlerle birlikte inceleyeceğiz buyrun başlayalım..!

1. Esra Seziş Kiğılı

Muhafazakar kesimin ilk stil danışmanı olan Esra Seziş Kiğılı stili ve tarzıyla tesettürlü hanımların en çok takip ettikleri ve ilham aldıkları isimlerin başında yer alıyor. Şal bağlama stili olarak genelde şalın bir ucunu arkaya uzatıp diğer ucunu da alttan dolayan Esra Hanım, zaman zaman giydiği kıyafet ile bütünlük sağlayacak farklı bağlama stillerini de tercih edebiliyor. Şal bağlama ve stil konusunda sorun yaşıyorsanız Esra Seziş'i mutlaka takip etmenizi öneririm.

2. Kuaybe Gider

Modern tasarımlarıyla olduğu kadar sıra dışı stili ve sosyal hayatıyla da dikkat toplayan tesettür giyim tasarımcısı Kuaybe Gider, şal bağlama sitli olarak bir ucu öne sarkık bir sitil  ve önden arkaya dolanan şal bağlama stilini çok benimsemiş gibi görünüyor. Hemen her kombin seçiminde bu tarzı tercih eden tasarımcı bazı nadiren de olsa öne sarkık tarzı deniyor. İtiraf etmek gerekirse bence en çok ta bu tarz yakışıyor. :)

3. Gönül Kolat

Yıldızı hızla parlayan ve en beğenilen tesettür giyim tasarımcıları arasında ki yerini alan Gönül Kolat'ta ne istediğini bilen ve kariyer sahibi hanımların sıkı takibinde ki hanımlardan birisi. Tasarımcılığının yanı sıra başarılı bir iş kadını da olan Gönül kolat tasarımları ve kendi stili ile genel olarak çalışan kadınlara hitap ediyor. Gönül Kolat şal bağlama stilleri üç farklı konsepte karşımıza çıkıyor, kelebek stili, öne sarkık geniş dolama stili ve bir ucu arkaya sarkık şal bağlama stili olarak adlandırabiliriz. Şal bağlama stillerine isim vermek bağlamaktan çok daha zormuş bu gün bunu da anlamış oldum... :)

4 . Pınar Şems

Tasarımlarını kendinden çok mankenlere giydiren ve kendi stilini mankenlere yansıtan Pınar Şems, bir çok farklı şal bağlama stilini tercih ediyor. Her kadın ve her kıyafet için farklı tarz şal bağlama stilleri gerektiğini belirten tasarımcının giydirdiği mankenleri göz önüne aldığımız da ne kadar haklı olduğunu anlayabiliyoruz.

5. Büşra Erdoğan

Şal bağlama stilinin değerlendirilmesi gereken bir çok ünlü isim var fakat ben son olarak marka ve stil danışmanı Büşra Erdoğan'ın şal bağlama stillerine değinmek istiyorum. Büşra Erdoğan en fazla öne kısa, arkaya biraz uzun bir uç bırakılarak bağlanan şal bağlama stilini tercih ediyor. Yine farklı kıyafetlere ve gidilecek ortama göre farklılıklar gösteren üç yada dört farklı tarzda şal bağlama stilini de sıklıkla tercih ettiği görülüyor.

Yeni sezonda tercih edebileceğiniz 10 farklı şal bağlama stilinin nasıl yapıldığını öğrenmek için paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder