25 Haziran 2015 Perşembe

Tesettür Giyimin İncelikleri

 Tesettür Giyimin İncelikleri
Tesettür giyim modası, geniş kitlelerin merak ettiği ve takip ettiği bir sektöre dönüştü. Dünya her gün bıkmadan usanmadan dönmeyi sürdürüyor. Tıpkı modanın ve tekstil sektörünün hiç yorulmadan gelişmeye devam ettiği gibi..!

Gelişen giyim sektörü sayesinde artık tesettürlü hanımlar da aradığı ve dilediği tarzda kıyafetlere kolaylıkla ulaşabiliyor. Üstelik bunları tesettür giyim sitelerinden sipariş etmek de artık çok kolay. Dikkat edilmesi gereken püf noktaları ise işte tam da şu an karşınızda duruyor! Nelermiş bunlar?

İçinize giydiğiniz kıyafet koyu renkse pardesünüzün açık renk olması renk geçişi yaratır ve canlılık katar. Ancak tam aksi durumda pardesünüzün mümkün olduğunca koyu ve hatta mümkünse siyah olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü her iki katın da açık ve desenli kumaşlardan oluşması bedeninizi boğar. Bu da sizi hem daha kısa boylu hem de daha kilolu gösterir.

Tesettür giyimde seçilen kıyafetler alt ve üst olarak ayrılır. Bir taraf dar olarak seçildiyse diğer taraf mutlaka bol seçilmelidir. Bel bölgesi kalın olan hanımlar dikkati omuzlara ve boyna toplayacak aksesuarlar kullanmaya özen göstermelidir. Desenli olan kıyafetlerde ise çok fazla takı kullanılmamalıdır. Çünkü bu kıyafetinizin büyüsünü kaçırır ve çok fazla karmaşaya neden olur. Unutma, kıyafetinin tek yıldızı olmalı ve oda sez olmalısın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...