30 Haziran 2015 Salı

Tesettür Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir
Günlük yaşamda sıradan bir elbise seçimi bile kadınları bunalımdan bunalıma sürükler. Peki ya yıllarca hayalini kurduğu düğün? Ve o düğünün göz bebeği olan gelinlikler? İşte o noktada nefesler tutulur, kalpler durma noktasına gelir! Telaşa mahal yok. Tesettür gelinlik seçiminin püf noktalarını sizin için açıklıyoruz!

Uzun boylu gelinler eteği dökümlü gelinlikleri tercih edebilirler. Zira boylarının uzunluğu ve gösterişli yapısı bu modelleri taşımaya uygundur. Ayakkabı olarak ise düz modelleri ve babetleri tercih etmeliler. Kısa boylu gelinler ise kabarık tasarımlardan kaçınmalılar. Ayrıca gelinliğin boyun kısmında aşırı detay olmaması da önemlidir. Topuklu ayakkabılar imdadınıza yetişecektir.

Fazla kilolarla başımız dertte. Ancak siz siz olun fazla kilolarınız olduğu vakitte belden kabarık modelleri tercih etmeyin. Vücut hatlarınızı ön plana çıkarmayan, dökümlü gelinlikler sizi daha formda gösterecektir. Kolları kalın olanlar kol detaylarında şifon ve bol kesimleri tercih etmeliler.

Göğsü küçük olan kadınlar gelinliklerin göğüs kısmında balenli, destekli sütyenleri tercih etmeli. Göğüste ufak drapeler ve işlemeler dikkatleri toplayacağından güzel bir illüzyon yöntemi olabilir. Göğsü büyük olan gelinler ise vurguyu başka noktalarda toplamayı tercih etmelidir. Bu duvak tarafındaki eşarbın şıklığı ya da makyajın asaleti olabilir, seçim size kalmış.

Uzun kuyruklu  bir gelinlik tercih ediyorsanız duvağınız kısa olmalı. Kısa kuyruklu bir gelinliğiniz varsa duvağınız uzun olabilir. Türban ve duvak uyumu çok önemlidir. Bu bütünlüğü sağlamlaştırmak için yaptırmak istediğiniz duvak ve türban biçimini detaylıca inceleyerek gelinliğinizle uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol etmenizde fayda var.

Tüm güzellikler sizin için var. En değerlisi ise sizsiniz. En güzel gününüzde mutlu olmanız ve yıllar sonra bile keyifle hatırlamanız dileğiyle..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder