24 Haziran 2015 Çarşamba

Kumaş ve Aksesuar Seçiminin İncelikleri

Kumaş ve Aksesuar Seçiminin İncelikleri
“Tarzımız kişiliğimizin aynasıdır” deriz hep. Ancak zaman ve mekan da oluşturmak istediğimiz tarzı etkiler, etkilemeli de zaten. Bir arkadaşımızın nişan davetine giderken abiye, pikniğe giderken elbette spor bir tarz oluştururuz. Tarzımız ne olursa olsun hedefimiz her zaman şık olmaktır. Girdiğimiz ortamda gözleri şöyle bir kendimize çevirmek her bayanın içini okşar.

Bazılarımız “kendi modamı kendim oluşturuyorum” deriz. Bu durumda da günün trendlerinden haberdar olmalıyız.

Bu yaz yumuşak formda akışkan aynı zamanda serin kumaşlar revaçta. Bu kumaşlarla zarif ve şık tasarımları zaman zaman sade nakışlar, kısmi danteller ve taşlar süslemektedir. Ferace gibi sadeliği temsil eden tasarımlarda kumaş renginde minik işlemeler tercih edilirken; daha iddialı modellerde manşetlerde, omuzlarda veya etek uçlarında ustaca kullanılmış fiyonklara rastlamak mümkün. Işıl ışıl taşların büyüsüyle bazen sade kıyafetin bir abiyeye dönüşümünü görebiliyoruz.

Sade bir şıklıktan yana iseniz size tavsiyemiz mümkün olduğunca tek renk kumaşları ve nakışları tercih edin. Zaman zaman dantellerle ve ya sade ve şık bir aksesuarla şıklığınıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Bunun için uzun bir kolye, şık bir kemer işinizi görecektir.

“Her ortamda gözlerin üzerimde olmasını isterim” diyenlerdenseniz danteller ve renkli uç uç kumaşlar tam da size göre. Şifonların kullanıldığı bir kombin veya dantel detayların ustalıkla işlendiği kombinler size kendinizi daha özel hissettirecektir. Ancak bu detayları fazlaca kullanıp da gözü yormamaya dikkat...


Tabi ki ışıldayan taşlar “ben her zaman bir taneyim” diyenler için farklı tasarımlarda yerini aldı bile gece kıyafetlerinde ve abiyelerde görmeye alıştığımız bu detaylara bazen çok sade ve şık kıyafetlere iddia kazandırırken de rastlıyoruz. Bu kıyafetleri mümkün olduğunca az ve öz aksesuarla kullanarak eşsiz bir şıklığa imza atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...