27 Aralık 2014 Cumartesi

Doğal Cilt Beyazlatma Maskeleri

Doğal Cilt Beyazlatma
Cildiniz eski parlaklığını ve ışıltısını kaybettiyse ve olduğundan dahas koyu renkte görünüyorsa pratik ve doğal yöntemlerle cildinizi eski beyazlığını ve hatta daha fazlasını geri kazandırabilirsiniz.
En yeni doğal cilt beyazlatma yöntemlerini sizler için derledik bu yöntem ve maskelerden birini deneyerek kimyasal ürünlere bulaşmadan çok daha ekonomik ve basşt şekilde cildinizi beyazlatabilirsiniz.

Limon suyu ve salatalık suyu ile yüz beyazlatma
1 tatlı kaşığı salatalık suyuna bir tatlı kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın ve yüzünüze ve dekolte bölgenize sürerek uygulayın!15 dakika bekleyerek yüzünüzü ılık suyla yıkayın ilk uygulamadan itibaren cildinizin renk tonunun açıldığını ve cildinizin canlandığını farkedeceksiniz.Limon suyu ve salatalık suyu maskesini 1 hafta aralıksız olarak kullanabilirsiniz bu süre cildinizin yeterince beyazlaması için yeterli olacaktır.

Nane ile cilt beyazlatma
Bir Tutam öğütülmüş taze nane yaprağını hamur kıvamına getirin ve cildinize uygulayın 20 dakika cildinizde bekletip soğuk suyla durulayın en iyi sonucu almak için bu uygulamayı 15 gün aralıksız olarak cildinize uygulayın.

Portakal kabuğu ile cilt beyazlatma
Kurutulmuş portakal kabuklarını ezerek toz haline getirin! Toz haline getirilmiş kuru portakal kabuklarını bir çaybardağı ölçeğinde bir kaba koyun ve üzerine çiğ süt ekleyerek macun kıvamına gelenekadar karıştırın.Hazırladığınız macunu masaj yaparak yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın.Kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın ve yüzünüze nemlendirici krem sürün.Portakal maskesini 15 gün boyunca cildinize uygulayabilirsiniz çok iyi sonuç alsanız dahi sürekli kullanmayınız.

Badem ve bal ile cilt beyazlatma
1 avuç bademi ıslatafrak bir gece suda bırakın! Bekletilmiş bademşn kabuğunu soyarak beyaz kısmını 2 kaşık bal ekleyerek macun haline getirin ve cildinize sürün bu maskeyi bir fırça yardımıyla yüzünüze iyice yedirin ve maske kurduktan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın cildinizin canlandığını ve beyazladığını ilk uygulamadan itibaren farkedebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...