6 Ekim 2014 Pazartesi

Siyah Noktalardan Kurtulmanız İçin 5 Doğal Çözüm Önerisi

Siyah Noktalardan Kurtulmanız İçin 5 Doğal Çözüm ÖnerisiSiyah noktalardan kurtulmak için birçok kozmetik ürünü bulabilirsiniz ancak bu ürünlerin birçoğu oldukça pahalı ve kimyasal içerikli olduğundan farklı yan etkilerede sebep olabilmektedir.


Siyah noktalardan kozmetik ürünleri dışında doğal yöntemlerlede zahmetsizce kurtulabilirsiniz.Siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacak 5 doğal çözüm önerisini sizlere sunuyoruz.

Öncelikle bu yöntemlerin denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmış ve yaygın olarak kullanıldığını belirtmek isteriz! Fakat doğabilecek olumsuz sonuçlardan kaçınmak için bu yöntemelerden birini uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz! Ve dikkat etmeniz gereken bir iki hususuda hatırlatmak isteriz öncelikle siyah noktalarınızdan kurtulmak için onları sıkmayınız bu siyah noktaların dahada yayılmasına mücadele etmenizin dahada zorlaşmasına neden olacaktır.

Doğal yöntemler ile siyah noktalarla mücadele ederken ise kürlerin içindeki herhangi bir maddeye karşı bilinen bir allarjiniz varsa mutlaka o maddeyi kürün içinden çıkarınız yada o kürü kullanmaktan vazgeçiniz.Hatırlatmamızı yaptıktan sonra siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacak doğal çözüm önerilerini sizlerle paylaşmaya başlayabiliriz.

Yöntem 1: Kabartma Tozu İle Siyah Noktalardan Kurtulun
2 çaykaşığı kabartma tozuna 1 çay kaşığı damıtılmış su ilave ederek macun haline getirin ve daha sonra masaj yaparak yüzünüze iyice sürün ve 10 dakika beklemeye bırakın.Maske kuruduktan sonra yüzünüzden sade soda ile (meyveli olmayan) temizleyiniz ve daha sonra ıslak pamuk ile siliniz.Bu işlem sonrasında yüzünüze yağsız nemlendirici krem sürünüz.

Yöntem 2: Limon Suyu İle Siyah Noktalardan Kurtulun
Limon suyu genel olarak siyah noktalar, akne, akne izlerinin giderilmesi başta olmak üzere birçok cilt probleminde oldukça etkilirdir.Limon ile siyah noktalardan kurtulmak için 1 çorba kaçığı toz şekere 4 damla limon ekleyerek karıştırın ve yüzünüzü ovarak sürünüz tam olarak kurumadan önce soğuk su ile yüzünüzü durulayınız.

Limon ile denyebleceğiniz ikinci bir yöntem ise: 1 çorba kaşığı doğal ev yoğurdu, 1 talı kaşığı organik bal, yarım çay kaşığı tuz ve yarım çay kaşığı limonu karıştırın! bu karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin ve yarım saat beklemeye bırakın bu süre sonunda ılık su ile temizleyerek nemlendiriici bir krem sürünüz, bir gün arayla bir hafta bu maskeyi uyguladığınızda yüzünüzün daha canlı, parlak ve yumuşak olduğunu ve siyah noktalarınızın oldukça azaldığını farkedeceksiniz.


Yöntem 3: Tuzlu Su İle Siyah Noktalardan Kurtulun
Tuzlu suyun birçok faydası mevcut bunlardan birkaçı soğuk algınlığı ve sinüzit gibi rahatsızlıklarda burun temizlenmesi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanılması ve el ayak temizliğinde rahatlatıcı bir etkisinin olması tüm bunların yanısıra cilt temizliği ve bakımındada ve en fazlada siyah noktalardan kurtulmak içinde tuzlu sudan faydalanabilirsiniz.Bunun için tek yapmanız gereken her gece yüzünüzü tuzlu suyla yıkayıp durulamada yatmak düzenli olarak bunu yaptığınızda bir süre sonra siyah noktalarınızın azaldığını ve yokolduğunu göreceksiniz.

Yöntem 4: Diş Macunu İle Siyah Noktalardan Kurtulun
Bu yöntem oldukça kolaydır. Bu uygulama için dişleriniz fırçaladığınız fırça haricinde başka bir diş fırçası ile diş macununu sadece siyah noktaların oldugu bölüme sürünüz ve 1 dakikadar o bölgeyi fırçalayıp 5 dakika kurumaya bırakın ve daha sonra soğuk su ile yüzünzü yıkayın bu yöntemle daha yumuşak ve daha temiz bir cilde kısa zamanda sahip olabilirsiniz.

Yöntem 5: Bal İle Siyah Noktalardan Kurtulun
1 çorba kaşığı bala 1 çay kaşığı tarçın ekleyin ve macun haline getiri daha sonra yüzünüze sürü yarım saat bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın! Bu yöntemle birkaç haftada tüm siyah noktalarınızdan kurtulup ve çok daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...