19 Ağustos 2014 Salı

Çay Maskesi Nasıl Yapılır?

Çay Maskesi Nasıl Yapılır
Çayın cilde faydalı olduğunu sanırım artık herkez duymuştur.Çay ile hazırlanan bir cilt maskesi cildinizi canlandırır ve yaşlanmayı geciktirir çay maskesinin nasıl yapılacağını ve ne şekilde uygulanacağını bilmiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Çay maskesi'ni hazırlamak için öncelikle demlenmiş çayımız olması gerekiyor.Yeşil çay, siyah çay ve papatya çayını çay maskesini hazırlarken tercih edebiliriz.Tercih ettiğimiz çaya göre demlenme süreside değişecektir.Yeşil çayı 15, siyah çayı ve papatya çayınıda 5 er dakika demlememiz yeterli olacaktır.Cildi canlandırması ve ölü hücreleri temizlemesi nedeniyle bizim tavsiyemiz siyah çay olacaktır.Çayımız hazır olduktan itibaren uygulamaya geçebiliriz.

Yapılışı:
Demlikteki çayımızdan bir çorba kaçığı bir kaba alıyoruz. Çayımızın üzerine cildin kaybettiği E vitaminini geri kazandırması ve cildi nemlendirmesi için 1 çay kaşığı zeytin yağı ilave ediyoruz.Zeytin yağı her cilt tipine uygundur ve cilt tarafından çok çabuk emilir.Zeytin yağının ardından bir çaykaşığı kadar yoğurt ilave ediyoruz ve yaklaşık iki dakika karıştırıyoruz.Yoğurt cilt yapılandırmasına yardımcı olacak ve cildin gözeneklerinide sıkılaştıracaktır.

Uygulanışı:
Hazır olan çay maskesini çene altından başlayarak burun kenarından şakaklara ve göz çevresini boş bırakacak şekilde alın bölgesine kadar olan bölgeye yedirerek sürüp ve 20 ile 30 dakika arasında ciltte bekletiyoruz.Bekleme süresinin sonunda maskeyi soğuk suyla kompleks yaparak temizliyoruz ve ardından bir nemlendirici kullanarak cildimizi nemlenmeye bırakıyoruz.

Bu uygulamayaı haftada 3 gün birer gün aralık vererek yapabiliriz her cilt tipine uygulanabilir ancak maskede kullanılan malzemelerden herhangi birine karşı cildinizin allarjisi var ise bu uygulamayı yapmaktan vaz geçiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...