7 Mayıs 2014 Çarşamba

Sivilce ve aknelerden kurtulmanın yolları

Sivilce ve aknelerden kurtulmanın yolları
Cildimizi iyi temizlemediğimiz takdirde özellikle ergenlik döneminde çok çabuk yağlanır ve gözenekler genişleyerek oluşan birikintileri içersine hapseder.

 Bunun sonucu olarak yüzümüzde ciddi sıkıntılar doğar ve siyah nokta, sivilce gibi oluşumlar belirerek iyice can sıkıcı bir hal alır. Bu gibi durumlardan kurtulmanın en iyi yolu cildimizde oluşan yağ dengelerini kontrol altında tutmaktır. Nasıl sağlayacağınızı merak ediyorsanız, bu makalemizde sizlere sivilce ve aknelerden kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz.

Öncelikle sivilce ve aknelerinizden kurtulmak istiyorsanız hiç aksatmadan cildinizi sabah akşam temizlemeniz gerekmektedir. Bu konuda sizlere firmaların üretmiş olduğu tonikler veya evinizde bulunan gül suyu gibi ürünler yardımcı olacaktır. Cildinize zarar vermeden uyguladığınız sürece gözeneklerin genişlemesini önleyerek akne oluşumlarından kurtulmuş olacaksınız.

Bunun yanı sıra sivilce ve aknelerden kurtulmak isteyen kadınların başvurduğu yöntemler arasında cilde uygulanan buhar banyoları gelmektedir. Evinizde gayet rahatlıkla yapacağınız bu tedavi ile olumlu sonuçlar elde edeceğinize garanti veriyoruz. Tek yapmanız gereken kaynayan suyu bir kaba dökmek ve havlu yardımıyla 5-10 dakika başınızı kabın üstüne eğerek o buharın etkisi altında bekleyecek olmanızdır. Yüzünüzde oluşan aknelerin ve gözeneklerin yumuşadığına şahit olacaksınız. 

İri sivilceleriniz yüzünüzde sizi rahatsız ediyor ve sıkmak istiyorsanız mutlaka öncesinde bu yöntemi kullanarak sivilce ve aknelerinizin yumuşamasına izin verin. Aksi takdirde sivilcelerinizi sıkmayı önermiyoruz. Cildinizde izler bırakabilir veya içinde bulunan iltihaplar cilt derinize yayılarak daha geniş alanda sıkıntılar üretebilir.


Yalnız sivilce ve aknelerden kurtulmanın yollarını ararken en iyi ve doğru çözümün dermatologa gitmek olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Kaynak: Ülke Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...