16 Nisan 2014 Çarşamba

Kuru ciltler için en iyi doğal bakım yöntemleri

Kuru ciltler için en iyi doğal bakım yöntemleriCildiniz kuru ve pul pul döküüyormu? Gün boyunca sürekli nemlendiri kremmi kullanmak zorundasınız? Yüzünüz cansız ve solukmu görünüyor? Bu sorunların biriyle veya birden fazlasıyla karşı karşıyaysanız ve bir çözüm bulamıyorsanız birde sizlerle paylaşacağımız doğal yöntemleri denemeye ne dersiniz?


Öncelikle yapmanız gereken yatmadan önce yüzünüzü yıkamak ve E vitamini açısından zengin bir gece kremini yüzünüze sürmek ve yazının devamında vereceğimiz doğal kürlerden birini cildinize uygulamak olmalıdır.

1.: Bir adet muz, bir avakodo ve bir çorba kaşığı papatya yağını macun kıvamını alanakadar karıştırın ve yüzünüze uygulayın 20 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve daha sonra bir nemlendiri krem sürün

2: Bir yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı balı karıştırın ve yüzünüze uygulayın 15-20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Ve ilk kullanımdan itibaren yüzünüzdeki kırışıklıkların azaldığını cildinizdeki dökülmenin yok olduğunu göreceksiniz.

3: Banyo yapmadan 15 dakika önce yüzünüze süreceğiniz bir çorba kaşığı zeytin yağı hem cildinizi rahatlatacak hemde dökülmelerin önüne geçecektir.Yüzünüze zeytin yağı maskesi uyguladıktan en fazla 15 dakika sonra mutlaka ılık su ile bir duş alınız bu zeytin yağının cildinize daha çabuk nüfuz etmesine büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

4: Jojoba yağını cildinize uyguladığınızda cildinizin kurumasının  kısa zamanda ortadan kaldırdığını göreceksiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...