14 Nisan 2014 Pazartesi

Evde Hazırlayabileceğiniz 5 Cilt Sıkılaştırma Maskesi

Cilt Sıkılaştırma Maskesi
Hava kirliliği, stres, sigara başta olmak üzere birçok nedenden dolayı cildiniz oldukça çabuk yıpranabiliyor ve yaşlanma belirtileri olması gerekenden çok daha çabuk baş gösterebiliyor. 


Ciltteki yıpranmaları ve erken yaşlanmayı çok pahalı kozmetik ürünleri kullanmadan evde kendi başınıza hazırlayabileceğiniz birkaç doğal ve basit yöntemle yavaşlatmanız ve hatta tersine döndürmeniz mümkün sizler için araştırdığımız doğal maskeleri cildinizi sıkılaştırmak için gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz

1.. Yumurta akı maskesi
Yumurtanın akını sarısından ayırın ve doğrudan yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar bekletin ve ılık suyla yıkayın. Yumurta akı doğal bir cilt sıkılaştırma yöntemidir ve düzenli uygulayarak daha sıkı ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yumurta akı maskesi en kolay doğal maske uygulamasıdır.


2.. Un ve bal maskesi
Gliserin, un ve bal ile yumurta akını karıştırın. Bu karışım macum kıvamına gelenekadar karıştırmaya devam edin daha sonra cildinize uygulayın ve kurumaya bırakın. Maskeniz kurduktan sonra soğuk su ile durulayın. Cildinizin yağlı ise gliserin kullanmaktan kaçının.

3.. Şeker ve yoğurt maskesi

Bir kase içine yumurta akı, yoğurt ve şekeri çırpın ve daha sonra yüzünüze uygulayın. Maskeniz kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Yoğurt bronzlaşmanın giderilmesine yardımcı olur ve şeker doğal olarak temizler aynı zamanda lekelerin kaybolmasına yardımcı olur. Düzenli kullanım ölü cilt hücrelerini yokeder ve cildinizi nemlendirir.

4.. Lahana ve pirinç unu maskesi
Bir avuç beyaz lahana bir bardak pirinç unu ve birkaç damla zeytinyağı ve badem yağını hamur haline gelinceyekadar karıştırın daha sonra yüzünüze uygulayın ve bir süre kurumaya bırakın maskeniz kurduktan sonra soğuk su ile durulayın.Yağlı bir cilde sahip iseniz maskenizi yağ kullanmadan hazırlayınız.Cildinizi sıkılaştırmak için ise karışıma yumurta akı ilave edebilirsiniz.

5.. Muz maskesi
Cildinizi nemlendirmek, sıkılaştırmak ve temizlemek için muz maskesinden faydalanabilirsiniz.Bir orta boy muzu bir kabın içinde iyice ezin ve yüzünüze uygulayın.15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın.

 Sizlerle paylaştığımız doğal cilt maskeleri evinizin konforunda yapılan ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan doğal kürlerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...