13 Nisan 2014 Pazar

5 Adımda Daha Parlak Gözlere Sahip Olun

parlak gözler
Zaman, zaman birçok insanın yaşadığı bir durumdur gözlerin parlaklığını kaybetmesi! bunun başlıca nedenleri ise aşırı yorgunluk, stres, uykusuzluk ve allarjik rahatsızlıklar gelmektedir.


Peki böyle durumlarla karşılaşıldığında gözlerimizin daha parlak ve canlı görünmesi için ne yapmalıyız işte size 5 adımda gözlerinizi daha parlak ve canlı hale getirecek öeneriler.

1. Beyaz göz kalemi  
Gözlerinizin iç kısmına beyaz göz kalemi sürün ve anında parlak bir etki yakalayın. Göz pınarı çevresine sürün ve parmağınızla yedirin.  

2. Göz kremi  
İnce cilt, deri altındaki damarları gösterdiğinde gözaltı morluğu oluşur. Kolajen ve kafein içeren kremler ile kan damarlarını besleyebilir ve morluğu giderebilirsiniz.  

3. Kapatıcı  
Sarı tonlarına sahip bir kapatıcı ile gözaltındaki morlukları kapatabilir ve ten renginizi açabilirsiniz.  

4. Alerji tedavisi  
Antihistamin ve dekonjestan kullanarak alerjinin neden olduğu morluklardan bir ay içinde kurtulabilirsiniz. İlaç kullanmak istemiyorsanız geceleri iki yastıkla uyuyun ve gözlerinizin altında kan akışının azalmasını sağlayın.  

5. Dikkati uzaklaştırın  
Dikkati yorgun gözlerinizden uzaklaştırın. Alt kirpiklere maskara ya da kalem kullanmayın. Parlak bir ruj ile de dikkati dudaklarınıza çekin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...