12 Şubat 2014 Çarşamba

Şık Olmanın Püf Noktaları

tesettur takım
Herzaman her ortamda gerçek şıklığı elde edebilmenize yardımcı olacak şık giyinmenin püf noktalarını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Size Yakışan Renkleri  İyi Tanıyın
Doğru renk seçimi şık giyinmek için ihtiyacınız olan şeylerin başında gelmektedir.Açık tenli bir bayansanız  turkuaz, fuşya, pastel sarısı ve diğer pastel tonları, kırmızı, krem ve bej gbi açık renklerin yanısıra kahve ve lacivert hariç tüm koyu ve mat renklerde mevsimine göre tercih etmeniz halinde size yakışacaktır.  Şayet koyu tene sahipseniz renk konusunda açık tenli bayanlara göre daha dikkatli olmanız gerekmektedir mesela  siyah, lacivert, ve koyu kahve gibi renklerden ve teninizin koyuluğunu çok fazla ön plana çıkartacak çok açık renklerden uzak durmanızı öneririz.

Vücudunuzu iyi tanıyın ve size en uygun olan kıyafeti tercih edin
Vücudunuza uygun bir kıyafet seçmek için sadece kilonuzu baza almayınız aynı zamanda nerde nekadar fazlalık var yada vücudunuzun hangi bölümü daha zayıf ve saklamanız gereken negibi kusurlarınız var bunların tamamını aklınızın bir köşesinde tutarak kıyafet seçminizi yapınız.

Fazla renkli olmaktan uzak durun
Kıyafet  alırken yada kombin oluşturuken çok fazla renk cümbüşüne gimeyiniz renklilik iyidir fakat seçtiğiniz kıyafetlerin içinde kaybolmamaya kendinizden çok kıyafetinizin ön plana çıkmasına imkan vermeyin!

Zıt renkler kurtarıcınız olabilir!
Kombi oluştururken genel olarak yapılan şey birbirlerine yakın renkleri hatta aynı renk kıyafetleri bir arada kullanmaktır.Ancak bu durumu abartırsanız çok şık olmak bir kenara oldukça itici ve rüküş bir görüntü elde edebilirsiniz.Böyle durumlarda size önerimiz kombinlerinizde yada kullandığınız aksesuarlarınızda zıt renklerede yer vermeniz olacaktır. Ancak bu durumdada dikkat edilmesi gereken şudur hiç olmayacak rengi olmayacak bir yerde kullandığınızda kıyafetinizin ve şıklığınızın tüm büyüsünü bozabilirsiniz zıt renklere yer vererek giyindiğinizde son birkez kendinize bakmayı ve hatta başkalarınında fikrini almayı ihmal etmeyiniz.

Kat kat giyinmemeye özen gösterin,
Genelde askılı  tunik, elbise ve gömleklerin altına birşeyler giymek gibi alışkanlıkları olanlar için söylüyorum katkat giyinmekten vaz geçin o kıyafeti ya o haliyle giyin yada uzun kollu olanı tercih edin kendinizi yürüyen kumaş topuna benzetmeyin!

Klasik kıyafetleriniz olsun
Sürekli modayı takip etmeye çalışmayınız giydiğinizde kendinizi iyi hissedeceğiniz klasik kıyafetlerinizide gardrobunuzdan eksik etmeyiniz yeni bir şey aldığınızda klasik kıyafetinizle birlikte giyerek çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz yada sadece klasiğinizle çok daha etkileyici görünebilirsiniz.

Takı ve aksesuar kullanmayı ihmal etmeyiniz!
Nekadar güzel giyinirseniz giyinin eğer kıyafetinizi güzel birkaç parça takı ile tamamlamazsanız gerçek şıklığı yakalayamazsınız takının yanı sıra çok abartıya kaçmadan aksesuar kullanmayıda ihmal etmeyiniz bu bir broş , bir fular yada kıyafetinizle uyumlu güzel bir çanta olabilir.

Kıyafetinize göre ayakkabı seçmeye özen gösteriniz!

Hernekadar kıyafete göre diye başlık atmış olsakta ayakkabı seçiminde birçok unsuru göz önünde bulundurmalısınız.Öncelik elbette kıyafetinize uygun bir ayakkabıyı tercih etmelisiniz bunun yanısıra gideceğiniz ortamı mevsim şartlarını, o ayakkabıyı taşıyıp taşıyamıyacağınızı ayakkabınızın ruhunuza hitap etmesini ve son olarak ayağınızın rahat etmesinide göz önünde bulundurmaya özen gösteriniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...