10 Şubat 2014 Pazartesi

2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri

2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri
İlkbahar’ın kendisini hissetirmeye başladığı bu günlerde yeni sezonda bizleri birçok sürpriz bekliyor.Sezonun trend kıyafetleri mağaza vitrinlerini henüz süslemesede markalar birer ikişer kolleksiyonlarını tanıtmaya başladılar ve bu koleksiyonlarda bulunan az sayıda tasarımlarda 2014 ilkbahar yaz sezonunda bizleri ne gibi süprizlerin beklediğine dair bir takım ip uçları vermeye yetiyor.

2014 ilkbahar yaz sezonunda tıpkı doksalarda olduğu gibi irili ufaklı ve bol çiçekli kıyafetler yine öne çıkmaya başlayacak ve sezonuntrendleri arasındaki yerini alacak.

3D Çiçek Desenleriyle Çiçek Bahçesigibi Kıyafetler
Son birkaç sezondur az sayıda da olsa görmeye alışık olduğumuz üç boyutlu çiçek desenlerini önümüzdeki sezon daha fazla göreceğiz eminimki birçok bayanın kıyafetleri çiçek bahçesine dönecektir çünki bu desenlere karşı koymak neredeyse imkansız :)

2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri
Etnik Motifler Yine Revaşta
Ülkemizde sıklıkla yer verilen özellikle Anadolu’ya ait etnik motifler, önümüzdeki sezon yine yükselişini sürdürmeye devam edecek özellikle Tesettür giyim’de sıklıkla kullanılan bu akım başka ülkelerde farklı etnik ve kültürel kimliklerin kıyafetlere yansıması olarakta karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Gömlek ve Tunik Arası
Gömleklerin boy uzunluğu geçtiğimiz yıllara göre dahada uzun olacak buda şu anlama geliyor gömlekten biraz uzun tunik’ten biraz kısa yani gömlek tunik arası bir üst grup kıyafeti yeni sezona özel renk ve desenleriyle 2014 ilkbahar yazında sizlerle olacak..
2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri

Ekose Desenler
Özellikle kış sezonlarında görmeye alışık olduğumuz ekose desenleri ilkbahar yaz kıyafetlerinde’de bolca göreceğiz  uzun eteklerde ve elbiselerde verev olarak kullanılan ekose desenler bluz ve tunik modellerinde düz tercih ediliyor yazlık kumaşlar ilede oldukça hoş görünen ekose desenler ile farklı bir stil oluşturmanın heyecanını yaşamaya hazır olun.

2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri
Eteklerde fırfır detayları geri dönüyor..
İlk olarak doksanlı yıllarda karşımıza çıkan ve çingene etek olarak adlandırılan kat kat pileli bol kesim kiloş etekler yeni desenler ve yeni tasarımlar ile bizleri adeta özgürlüğe davet ediyor.
2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri

Pilise etekler hala çok moda
Seksenlerden bu yana hanımların vaz geçemediği piliseli etekler 2014 yazında şifon puantiye başta olmak üzere birçok farklı desen ve renkle karşımıza çıkacak.

İspanyol paça çılgınlığı yeniden canlanıyor!
Yetmişlerin en favori modeli kadın veya erkek herkezin severek giydiği İspanyol paça pantolun çılgınlığı 2014 yazında yeniden hayat buluyor.
2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri

Klasiklerden vazgeçemeyenler için yine “Puantiye”
Çok eski bir desen olan ve uzun bir aradan sonra son birkaç yıldır yeniden modacıların vazgeçilmezi ve klasiği olan puantiye desenli etek ve gömlekler klasikten vaz geçemeyenlerin gözdesi olmaya devam edecek.

Metal Aksesuarlar ve deri detaylar
Özellikle pardesü, kap ve trençkot gibi dış giyim ürünlerinde sıklıkla görmeye alıştığımız metal aksesuarlar ve deri detaylar etek ve tunik tasarımlarında ve hatta gömlek yakalarındada görmeye alışacağız.

Dantel ve Tül Detayları
Daha önceki yıllarda çoğunlukla gelinlik ve nişanlık modellerinde yer verilen dantel, tül veya güpür detaylarına önümüzdeki sezon etek, gömlek, kap , tunik ve tesettür abiye modellerindede rastlarsanız şaşırmayın!

Grafik Desenler ve Animal Baskılar
Son yıllarda tasarımcıların kurtarıcı desenleri arasında yer alan grafik desenleri ve animal baskılar ilkbahar yaz kıyafetlerinde garni olarak hayat buluyor ayrıca yaz sezonunda grafik desenli eşarplarda stilinizi tamamlamakta sizlere oldukça yardımcı olacaktır.
2014 İlkbahar Yaz Tesettür Giyim Trendleri

2014’ün Trend Renk Tonları
İlkbahar yaz sezonunda her yıl olduğu gibi canlı renkler yine ön planda olsada pastel tonlar, mat tonlar ve metalik renklere diğer yıllara nazaran daha fazla rastlayabilirsiniz ancak önümüzdeki ilkbahar yaz sezonunda neon renklere diğer renk tonlarına göre daha az yer verilmiş özellikle tesettürlü bir bayan iseniz neon renklerden mutlaka uzak durmanızı öneririm.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...