7 Ocak 2014 Salı

Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir?

Tesettürlü Hanımlar
Son yıllarda tesettür giyim markaları, sezona en şık modellerle giriş yapmaktalar. Bununla birlikte diğer markalar da ölçülü giyinmeyi tercih eden hanımlar için zarif modellere, kreasyonlarında yer vermekteler. Model ve renk çeşitliliği ne kadar çok olsa da, bazı yapılan ufak stil hataları sizi şık yerine rüküş bir görüntüye kavuşturmaktadır.


Sizler için hazırladığımız tesettürlü hanımların giyim hataları yazımızı, muhakkak okumanızı öneriyoruz.
Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir

Kış geldiği için kabanlarımız, trençkotlarımız artık gardıroplarımızda yerini aldı. Kaban ve manto giydiğinizde iç kıyafetinizin kabandan çıkmamasına dikkat edin.
Her zaman için dış giyim tercihiniz iç giyim parçalarınızdan uzun olmalıdır. Dikkat etmeniz gereken diğer en önemli konu ise, kıyafetlerinizin boylarıdır. Kısa bir kıyafet, ya da yerlerde sürünen bir kıyafet tercihini de asla yapmamalısınız.
Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir

Bone Kullanımı Önemli!
Biz hanımlar için en önemli detay eşarbımızdır. İnsanlar karşı karşıya geldikleri ilk anda, direk yüzlerine ve başlarına bakarlar. Eşarp ve bone kullanımınızda dikkat etmeniz gereken çok önemli konular var, örneğin ipek bone kullanımı artık çok demode. Şallarınızın ya da ipek eşarplarınızın içine asla ipek bone kullanmayın. Bununla birlikte siyah bir eşarp seçmişseniz içine asla beyaz ya da farklı zıt bir rengi tercih etmemelisiniz.
Boneleriniz penye olmalı, eğer bulabiliyorsanız dikişsiz penye modelleri ve eşarbınız ya da şalınızla aynı renk tonunda ya da bir ton açık ya da koyu bone kullanabilirsiniz.
Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir

Karmaşık Desenler Özen İster
Tesettürlü hanımların yaptığı diğer bir hata ise, desenli ve düz modellerin yanlış kullanımıdır. Çiçek desenli ve çok renkli bir etek tercih etmişseniz, üstüne çizgili ya da farklı desenlerde bir gömleği asla tercih etmeyin. İki hareketli desen şık bir görüntü vermeyecektir.
Monokrom bir stili seviyorsanız tercih edeceğiniz desenlere ve renkle çok dikkat etmelisiniz. Desenli bir gömlek giydiğiniz zaman üstüne tek renk bir şal ve ipek eşarp örtmelisiniz. Her zaman desenli ve düz modelleri birbiri ile kontrast kullanmalısınız.
Tesettürlü Hanımların Yaptıkları Giyim Hataları Nelerdir

Ölçülü Giyim Esastır
“Giyim insani bir özelliktir.
Tesettür ise imani bir özelliktir.”
En önemlisi; yazımızın başlığına atfen “Hanımlar için giyim tesettürdür… Tesettür’ün tam karşılığı giyim değildir. Giyim insani bir özelliktir. Tesettür ise imani bir özelliktir. Dolayısıyla tesettür giyimi içine almakla birlikte, aynı zamanda davranışları da içine almaktır.”

Giyim tarzımızdaki hatalar yapmamak için, ne kadar duyarlı isek, aynı zamanda da tesettürün işaret ettiği asıl manaya zarar vermememiz gerekir. Bu açıdan çok dar kalıpları tasvip etmiyor, ölçülü ve tesettürün manasını hissettirecek zarif ve şıklığı esas almalıyı öneriyoruz.

Kaynak:yesiltopuklar.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder