5 Ocak 2014 Pazar

İslam'da Tesettür

İslam'da Tesettür
Günümüzde bir çok giyim şekli tesettür giyim adı altında değerlendirilmektedir.Fakat ne yazıkki bu kıyafetlerin çok azı tam manasıyla Tesettür'e uygundur.Hatta bloğumuzda sizlerle paylaştığımız bir çok kıyafette Tesetüre uygun değildir.

Yalnız burda şunu hatırlaymakta fayda görüyoruz bizler bu kıyafetleri hangi ortamlarda ve ne şekilde giyeceğinize dair herhangi bir şekilde tavsiyede bulunmuyoruz bunların bir çoğunu kendi mahreminizde rahatlıkla giyebilirsiniz. Sokakta yada mahreminizin dışında ise İslama uygun giyinip giyinmeme hangi kıyafetin bu normlara uygun olup olmadığı hakkındaki kararlar ise yalnızaca size aittir.

Bizler yinede üzerimize düşeni bir parça olarak yapmak istiyoruz ve İslam Dinine göre tesettür giyim nasıl olmalıdır, hangi kıyafetlerden kaçınılmalı, hangi kıyafetler tercih edilmelidir.Bu konuların tamamı hakkında bilgileride zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz.İşte bunlardan birtanesi; İslam'da Tesettür ve tesettür giyimin nasıl olması gerektiğini anlatan Kur'an Ayetlerinden ve Peygameber Efendimizin Hadislerinden yola çıkılarak oldukça iyi hazırlanmış bir videoyuda sizlerle paylaşıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...