16 Ocak 2014 Perşembe

Başörtüsü ve Gözlük Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Başörtüsü ve Gözlük Uyumu
Gözlük takmak zorunda olan hanımların gözlük seçerken dikkat etmeleri gereken husus çerçeveli gözlükleri tercih etmemelidirler.Çerçeveli bir gözlük tercih ettiklerinde yüzlerinde üçgen bir görüntü oluşacaktır buda kişilerin yüzünü daha sivri ve biçimsiz gösterecektir.

Normal olarak doktorların tavsiyesi gözlüğün göz çevresini kapsayan çerçevelerle kullanılmasından yanadır.Fakat birde işin görsel boyutu bulunmaktadır bu yüzden kapalı bayanlar gözlük seçerken birazdaha ince hatlarda gözlkleri tercih etmektedirler böylelikle çok daha ince ve estetik bir görüntü elde edeceklerdir.

Herşeyin olduğu gibi gözlüğünde bir modası bulunmaktadır birçok bayan kullanacağı gözlüklerde sezon trendlerini takip etmektedirler.Şayet sezon trendi diyerek kalın çerçeveli büyük bir gözlük seçmekten yaana bir tercihte bulunduysanız eşarbınızı biraz daha bol bağlayarak oluşan üçgenimsi görüntüden kurtulabilirsiniz.

Güneş gözlüğü tercihleri genel olarak mevsimsel kullanıldığı için ve yazında genel olarak şal tercihi yapıldığından dolayı büyük çerçeve gözlük kullanımında pek fazla bir mahsur yoktur ama yine eşarp kullnıldığında mutla eşarbın bol bırakılması gerekmektedir.
7 İklim 2014 Pardesü ve Kap Modelleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder