7 Mayıs 2015 Perşembe

Kapalı Bayanlar İçin 2013 İlkbahar Yaz Moda ve Stil Önerileri

Kapalı stil
Bir kış sezonunu daha geride bıraktık ve ilkbahar-yaz sezonu tüm coşkusuyla kendini hissettirmeye başladı. Şimdilerde mağaza vitrinleri daha renkli ve etkileyici tüm markalar birbirleriyle adeta bir yarış içersin de tümünün amaçları bizlerin beğenisini daha fazla kazanmak ve daha başarılı birer marka olmak.

Bizim amacımız ise rahat edebileceğimiz ve bize en yakışacak kıyafetleri seçebilmek. Tabi bunu yapmak o kadarda kolay bir şey değil, bir kıyafet seçmek için bazen onlarca mağazanın kapısını aşındırmamız gerekebiliyor.

Özellikle kapalı bir bayan için gerçek şıklığı yakalamak çokta kolay olmuyor bazen topuzun ayarını kaçırabiliyor ve şık olacağız derken çok rüküş ve gülünç durumlara düşebiliyoruz. Bu gibi durumlara maruz kalmamanız için kafanızın karışıklığını gidermenize yardımcı olacak, tesettürlü kapalı bayanlara için birkaç moda ve stil önerisi vermek istiyorum.

Renkler: İlkbahar ve yaz aylarında mağaza vitrinlerinin rengarenk ürünlerle dolu olması alışılagelmiş bir durumdur.Fakat bu demek değildir ki Bayrak gibi rengarenk giyineceğiz.Kıyafetlerinizde sade ve yalın renkleri tercih ediniz. Renkli giyinmeyi seviyorsanız çok abartılı olmayan, desenli bir eşarp yada şal ile kıyafetlerinizle aynı renkte olmayan fakat eşarbınızın veya şalınızın desenlerinin içinde bulunan bir renkte çanta ve ayakkabı tercih ediniz. Bu sizi daha estetik ve şık gösterecektir.

Etek Seçimi: Her zaman olduğu gibi kapalı bir bayanın en fazla tercih ettiği alt grup giyim ürünü yine uzun etekler olacak.Etek seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli husus kumaşının cinsi olmalıdır. Kumaşının kesinlikle yaz mevsimine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Etek alırken yırtmaçlarının tam oturuyor olmasına herhangi bir yerinde kasma veya büzme gibi şekil bozuklukları olmamasına dikkat ediniz. Etek seçerken deniz köpüğü yeşili, turkuaz, tatlı eflatun, şakayık pembesi, açık bej, krem rengi, vizon gibi 2013 ilkbahar yaz sezonunun moda renklerini tercih ediniz.

Elbise Seçimi: Elbise seçerken öncelikle bu elbiseyi nasıl bir ortamda giyeceğiniz önemli; gündelik bir elbiseye, yada ofiste giyebileceğiniz bir elbiseye ihtiyacınız varsa bunu bir hazır giyim mağazalarından temin edebilirsiniz, fakat abiye tarzı bir elbiseye ihtiyacımız varsa bunu bir moda evinde özel olarak diktirmenizi öneririm. Çünkü piyasada bulunan tesettür abiye modellerinde ya istediğiniz rengi bulamazsınız yada bedeninize tam olarak uygun olanı bu yüzden en iyisi iyi bir moda evinde kendi bedeninize göre bir abiye hazırlatmanız olacaktır.

Ayakkabı Seçimi : Hayata bakışımıza ve stilimize ayakkabı ve aksesuar seçimlerimiz son noktayı koyuyor. Bu yüzden kıyafetimizle, ayakkabı ve aksesuarlarımız arasında çok net ve kesin çizgiler yoktur. Artık her şeyi tarzımız belirliyor spor bir tarzımız varsa spor bir kombinemize canlı renklerde seçtiğimiz bir ayakkabımızla tamamlayabiliriz. Klasik bir tarzımız varsa ve ofis hayatına yönelik bir tarzsa bu kahve rengi veya siyah tonlarıyla kendi içinde kombinlemek yerine acı yeşiller ve sıcak bordolar gibi canlı renklerde kombinleyerek çok estetik bir görünüm elde edebiliriz.

Eşarp ve Şal Seçimi: Eşarp ve şal seçerken öncelikle kaliteli bir ürün seçmeye dikkat etmelisiniz.Kalite denince illa'da çok abartılı rakamlarda fiyatlara eşarp veya şal almanız gerekmiyor. Gayet makul fiyatlara da orta düzey eşarp ve şal seçerek de bu işi götürebilirsiniz. Eşarp veya şal seçerken çok fazla renk içeren desenler yerine daha az desenli ve hatta mümkünse hiç deseni bulunmayan ve kıyafetinizle birebir aynı renkte olmayan fakat örtüşen renklerde olanları tercih etmenizi öneririm. Bu şekilde bir seçim yapmanız halinde yüzünüzün güzelliği eşarbın renkleri arasında kaybolmayacaktır.

Trençkot ve Kap Seçimi: Biz kapalı bayanlar trençkot yerine daha fazla kap modelleri'ni tercih ediyoruz çünkü trençkotlar daha düz ve keskin çizgiler taşırken kap tasarımları daha şık ve modern görünüyor ayrıca kalıp olarak vücuda daha fazla oturuyor. Kap seçiminde belli bir çizgi yada sınır yoktur. Sadece yaz sezonuna uygun kumaşlardan ve yaza uygun renklerde olanları tercih ediniz.Model seçimi ise sizin zevkinize ve tarzınıza kalmış bir durumdur.

Kombin: İlkbahar yaz sezonu için kombin önerileri hakkındaki yazımı okuyarak Kombin oluşturmak hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...