19 Ağustos 2013 Pazartesi

Pardesü Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

tesettür pardesü
Yaz kış en fazla tercih ettiğimiz dış giyim ürünlerin başında pardesü yer almakta, peki pardesü seçerken yada satın alırken nelere dikkat edeceğinizi biliyormusunuz ? Bilmiyorsanız pardesü satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Kumaş Kalitesi; Tesettür Pardesü alırken ilk dikkat edilmesi gereken unsur kumaş kalitesi ve kullanılan kumaşın mevsim şartlarına uygunluğuna mutlaka dikkat etmeliyiz.

Peki kumaş kalitesini nasıl anlayabilirz? Pardesüde kullanılan kumaşın iç ve dış yüzeyi mutlaka pürüzsüz olmalı, herhangi bir yerinde en ufak bir pürüz iplik birikintisi ve iplik kaçığı olamamalı.

Dikim Kalitesi; Terzilik veya tekstil bilgisi olmayanların en fazla yanılabileceği husus dikim hatalarıdır.Bu işlerde bilgi ve birikimi olmayanlar dikim hatalarını farkedemeyebilirler peki bu hatalar nelerdir?
Bir üründeki dikim hataları sadece sökük veya patlaklarla sınırlı değildir.

Dikişerin adım ayarlarına, düzlüğüne, dikiş ortasında yapılan zigzagların oluşturduğu kötü görüntüye, çıma ve gazilerdeki dikiş bozukluklarına mutlaka dikkat edilmelidir.

Kalıp Seçimi ve Hataları; Pardesüde kalıp hataları çok önemlidir.Bu hataları sadece pardesüyü giydiğinizde anlayabilirsiniz.

Giyilen pardesüde herhangi bir şekil bozukluğu, ön ve arka uzunluklardaki anormal boy farkları, omuzların arkaya yada öne düşmesi, giydiğiniz bedende olmasına rağmen üzerinize tam oturmaması, kısacası rahat hareket etmenizi engelleyen gözünüze hoş gelmeyen en küçük birşey farkettiğinizde o ürünü satın almayı birkez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Marka; Marka tutkum yok, kaliteli olsun yeterli diyorsanız öncelikle bilmelisinizki bir marka sadece kaliteli ürünleriyle marka olmuştur.Şu an pardesü sektörünün önde gelen bir çok markası, kalite odaklı ürünlere yönelmiş durumdadır.

Yukarıda bahsettiğim tüm hatalar en ince ayrıntısınakadar titizlikle incelenerek ve üretimin her aşamasında kontrol edilerek son kullanıcıya ulaştırılmaktadır.

Fiyat;Şuan piyasada pardesü fiyatları ortalama 80 TL ile 800 TL arasında değişmektedir.Fakat benim sizlere tavsiyem 150 TL'nin altında satılan ürünlere pek fazla sıcak bakmamanız olacaktır.

Çünki her anlamda kaliteli bir pardesünün sadece dikimi, kumaşı ve aksesuarlarının 100 TL üzerinde bir maliyeti olmaktadır.Bu fiyat çok çaba göstererek 90 TL 'ye bile çekilse yinede 80 TL gibi bir fiyata satmak neredeyse imkansızdır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...