19 Ağustos 2013 Pazartesi

Tesettür Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür Gelinlik
Tesettür gelinlik seçerken öncelikle kişi kendi vücut yapısını iyi bilmeli ve kusurlarını tanımalı, bunları göz önünde bulundurarak gelinlik seçmelidir.

Tesettürlü bir gelinliğin eteği, bedeni, kolları ve baş kısmı bir bütün olmalıdır.Gelinliğin etek kısmında kullanılan bir malzemenin beden, kol ve baş kısmındada kullanılıyor olması gerekmektedir.

Örnek verecek olursa etekte kullanılan bir nakış, işleme, boncuk veya taş gelinliğin diğer bölümlerindede kullanılmalıdır.Gelinliğin başı ayrı, eteği ayrı, kolları ayrı olmamalı her parça aynı kumaş ve malzemelrden hazırlanmalı ve gelinlikte bir bütünlük sağlanmalıdır.

Kapalı bir gelinlik seçmek açık bir gelinlik seçmekten çok daha zordur.Bunun nedeniyse kapalı gelinliklerde, açık gelinliklerden farklı olarak kolları, baş kısmı ve omuzlarının olmasıdır.

Açık bir gelinliği tesettür bir gelinliğe çevirmeye kalkarsanız istenen sonucu elde edemezsin ve ortaya göze çok itici gelen bir görüntü çıkar.

Tesettür gelinlik hazırlanırken kol, omuz ve beden  ayrı çalışıldığından dolayı kişinin vücut yapısına göre farklılıklar gösterebilir, kapalı gelinliklerin kişiye özel dikim yapılmas daha uygunndur.Hazır dikilmiş bir gelinlik satın aldığınızda büyük ihtimalle sizin vüzudunuza uymayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder